Суспільство не повірить у обнуління

  Общество не поверит в обнуление

  Кремль забезпечує явку силовими прийомами, але не здатний породити довіру до процедури.

  Об этом сообщает База компромата

  1,1 млн петербурзьких виборців — 28% від загального числа — до 28 червня вже проголосували (достроково) за поправки до Конституції. Переважна частина з них — «бюджетники» і пенсіонери: перше міська влада в масовому порядку зобов’язували голосувати достроково, друге настільки ж масово на замовлення тих же влади обдзвонювали «волонтери», закликаючи голосувати «за поправки». Звичайно, це ознака крайньої невпевненості влади в результаті, який наказано забезпечити, в поєднанні з моторошним страхом, що цей результат не буде досягнутий. І тоді з смольнинского ганку полетять адміністративні голови. Між тим, враховуючи, що наголос в ударному примус до голосування був зроблений на робочі дні 25-26 червня, схоже, що основний ресурс, що знаходиться в розпорядженні влади, майже вичерпано. І як досягти хоча б обіцяної ВЦВГД явки в 52.6%?

  Показник і так на нижній межі. Мабуть, побоюються передбачати більше в умовах масового розуміння цілковитої фарсовості запропонованої процедури, коли голосують де завгодно і як завгодно: на робочому місці, у дворі, на лавочці, в багажнику легкового автомобіля, в сараї, в кузові «Газелі». Не забороняється (хоча в Петербурзі це після скандалу оголосили «невдалим жартом») навіть голосувати за родичів — мовляв, навіщо літнім людям витрачати час…

  Висновок простий:

  далі доведеться тупо малювати.

  За приблизно такою схемою, про яку мені написали пітерські «бюджетники».

  Працівників бюджетної установи оформили «спостерігачами від Громадської палати» і веліли спостерігати.

  Потім сказали, що вони підуть по домівках — дивитися, як голосують достроково «надомники». Насправді, привели в якесь адміністративне приміщення, і член комісії довірливо повідомила:

  «Нам сказали, що ви — надійні люди. Вас попередили, що ви повинні нам допомагати».

  Потім видали роздруківки з будинкових книг і веліли заповнювати книги обліку виборців, які проголосували — з ПІБ, паспортних даних, часом «голосування», — і розписуватися за цих нібито проголосували. При цьому члени комісії і якісь невідомі присутні громадяни весело жартували, що, мовляв, ми потім всі бюлетені «проти» викинемо і замість них покладемо бюлетені «за»…

  Все описане — 100-відсотковий склад статті 142 КК РФ. І у мене немає ні найменших сумнівів, що все описане — чиста правда. І що саме так будуть малювати і явку, і результати — користуючись повною відсутністю реального спостереження.

  Власне, той факт, що за 27 червня вихідний день при «вуличному голосуванні» у дворах число проголосовших нібито зросла на 350 тисяч осіб (за день до цього було 760 тисяч) — доказ «малювання». Спеціально підійшов до «вуличного» ділянки у дворі мого будинку — проголосували 11 осіб. При тому, що в місті близько 2 тисяч виборчих дільниць — навіть якщо в середньому до ділянки підходило за 30 людей, більше 60 тисяч проголосували ну ніяк не набирається.

  Взагалі, головна риса почалося голосування (це стосується не тільки Петербурга) — абсолютна безсоромність начальства, який залишки сорому.

  Раніше у відповідь на звинувачення у використанні адміністративного ресурсу» слідували гнівні спростування і обурені заяви: мовляв, так як ви можете подумати? Тепер — все інакше.

  Третій тиждень пишу скрізь, де можу, про примус бюджетників до голосування, цитую десятки листів, назви установ, імена керівників — і жодного спростування у «провокаціях» або «порушення обстановки».

  З «нахабної посмішкою обесчещенного» (важко не згадати Фазіля Іскандера) чиновники відповідають в стилі

  «Так, ну і що?».

  З повною упевненістю, що за це нічого не буде. Що ніякої ЦВК, ніяка прокуратура і ніяка поліція не посміють перешкодити вирішенню важливої державної задачі — показати, як народ продовжує любити президента. Настільки, що готовий дати йому можливість правити ще шістнадцять років.

  Але навіть серед, здавалося б, абсолютно керованого електорату все частіше виникають осередки опору.

  Так, викладач технікуму «Приморський» Катерина Шашкова відкрито заявила, що керівництво технікуму примушує її голосувати достроково. При цьому їй заявили (цитую її звернення до мене), що

  «у разі не виконання з мого боку порядку відкріплення і дострокового голосування 25-26 червня 2020 року на виборчій дільниці 18.2 гімназії № 41, я буду звільнена.

  Коли я заперечила: на якій підставі мені було заявлено, що для початку мені скоротять навантаження до мінімуму, щоб не було економічно вигідно працювати, а потім звільнимо».

  І кілька співробітників пітерської бібліотеки імені Маяковського відмовилися голосувати достроково, незважаючи на тиск. І виклали в Інтернеті скріни з корпоративного порталу бібліотеки, де написано: «ті, хто не зможуть проголосувати в бібліотеці на наб. р. Фонтанки, 46, ЗОБОВ’ЯЗАНІ (виділено мноюБ. В.) проголосувати на виборчій дільниці за адресою: Графський пер., 1, 25 і 26 червня з 16.00 до 20.00».

  А бібліотекар Катерина Кутерницкая прислала мені і опублікувала в Мережі відкритий лист «Я не можу і не хочу більше мовчати».

  Витяги з нього варто процитувати.

  ЛИСТ БІБЛІОТЕКАРЯ КАТЕРИНИ КУТЕРНИЦКОЙ

  «Нас змушують голосувати достроково на роботу в зазначені дні та години – така ж ситуація спостерігається в усіх бюджетних організаціях. Муки людей, які душать свою совість або намагаються зберегти її я спостерігаю щодня. Я б сказала, що «це — дно», але боюся, що постукають знизу. Чи Не нагадує вам це часи, коли «катівні» були реальністю? Коли люди озиралися кожну хвилину і боялися сказати слово? На нас у будь-який момент можуть почати тиснути, «потрошити» наше особисте життя, безцеремонно порушити наші особисті межі, розкривати акаунти…

  Наша реальність — це посилення тиску і контролю. Але ми більше не будемо терпіти. І нас виправдає будь-який суд. Ми будемо стояти до кінця і захищати своїх колег – і старших, і молодших, якщо їх спробують зробити «крайніми» в цій ситуації. Росія змінилася. І, мені здається, люди нагорі (на самому верху) цього не розуміють. Ми усіма силами захищаємо честь своєї бібліотеки, яку дуже любимо і яку цінує весь Санкт-Петербург.

  Саме блюзнірське – хороших людей змушують вступати погано. Роблять моральними каліками.
  А люди повинні залишатися ЛЮДЬМИ, щоб бути справжнім живим НАРОДОМ, здатним дати світові прекрасне світле мистецтво, музику, кіно, науку, освіту, особистостей. А значить – у них повинна залишатися совість, честь, гідність та ідеали, які вони несуть майбутньому поколінню. Душа не повинна стати млявою пустелею, де не залишилося нічого крім страху і докорів сумління. Не можна зраджувати себе! Не можна зраджувати культуру – спадщина і совість цілої нації! Не МОЖНА!».


  Джерело статті: “http://povin.com.ua/298933-29-06.html”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.