У США розпочали розслідування проти сина Байдена

  За даними ЗМІ, розслідування щодо Байдена-молодшого (праворуч) триває із 2018 року

  Син кандидата у президенти США Джо Байдена, Гантер Байден, перебуває під слідством у справі про сплату податків. Про це сам Гантер повідомив 9 грудня у заяві на сайті перехідної адміністрації Байдена – Гарріс.

  Об этом сообщает Слон

  "Вчора (8 грудня. "ГОРДОН") я вперше дізнався, що прокуратура США у Делавері повідомила моєму юристу, також вчора, що вони розслідують мої податкові справи. Я дуже серйозно ставлюся до цього питання, але впевнений, що професійний та об’єктивний аналіз цих питань продемонструє, що я вів свої справи законно і належним чином, зокрема за допомогою професійних податкових консультантів", – зазначив він.

  Також з’явилася реакція на цю ситуацію і самого Джо Байдена. Він зазначив, що "дуже пишається своїм сином, який боровся із труднощами, включно із жорстокими особистими нападками протягом останніх місяців, лише щоб стати сильнішим".

  Джерела CNN, знайомі із процесом розслідування, розповіли, що його ведуть лише щодо Гантера, його батько у ньому не фігурує. Справу відкрили ще у 2018 році, вона стосується можливого порушення Гантером та його спільниками законів про оподаткування та відмивання грошей під час ведення бізнесу в зарубіжних країнах, в основному в Китаї. За словами джерела, у деяких із цих транзакцій брали участь люди, які, на думку ФБР, викликали побоювання контррозвідки, що є звичайною проблемою під час роботи із китайським бізнесом.

  Наразі, за даними журналістів, федеральні прокурори у Делавері, працюючи із Агентством кримінальних розслідувань (IRS) та ФБР, займаються виданням повісток до суду та збиранням свідчень.

  Джерело CNN також зазначило, що протягом останніх місяців розслідування тривало таємно через директиви міністерства юстиції США, що забороняють відкриті дії, які можуть вплинути на вибори.

  Гантер Байден відомий в Україні через гучний скандал, який стосувався його роботи у раді директорів української енергетичної компанії Burisma Group. Після зміни влади в Україні у 2014 році ГПУ розслідувала діяльність Burisma, але пізніше справу закрили. У 2016 році Байден-старший вимагав звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій.

  У березні 2019 року тодішній генпрокурор України Юрій Луценко натякнув, що відставка Шокіна пов’язана із кримінальним провадженням, де містилися матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, зокрема син Байдена Гантер, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним. У травні Луценко підкреслював, що у його відомства немає доказів правопорушень з боку Джо Байдена або його сина Гантера.

  Ситуація із сином Байдена стала причиною зовнішньополітичного конфлікту та ініціативи запуску процедури імпічменту Трампа у Конгресі. Врешті-решт нижня палата Конгресу – Палата представників – оголосила йому імпічмент, а верхня – Сенат – відхилила обидві статті звинувачення.

  Як відомо зі стенограми телефонної розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського, яка відбулася 25 липня, український лідер пообіцяв американському колезі, що новий генпрокурор України розгляне ситуацію зі справою проти компанії Burisma.

  На пресконференції із Зеленським у Нью-Йорку 25 вересня Трамп говорив, що Гантер Байден отримував від Burisma $50 тис. щомісяця, повідомляють на сайті Білого дому. 6 жовтня Трамп заявив, що Гантер Байден міг отримувати від Burisma вже $100 тис. на місяць.

  Після публікації стенограми розмови Трампа та Зеленського у Національному антикорупційному бюро України заявили, що детективи розслідують події періоду 2010–2012 років, коли син Байдена ще не входив до складу ради директорів компанії. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що Байден і його син не фігурують у розслідуваннях українських антикорупційних органів.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-ssha-pochali-rozsliduvannja-proti-sina-bajdena-1530970.html”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.