Резніков виграв суд у НБУ щодо непогодження в наглядову раду Ощадбанку  Верховний Суд визнав протиправним і скасував рішення НБУ від 15 серпня 2019 року про відмову у погодженні Олексія Резнікова на посаду члена наглядової ради Ощадбанку.

  Об этом сообщает Репортер


  Про це повідомляє FinClub з посиланням на рішення суду від 24 грудня 2020 року.


  "Верховний Суд у справі №640/22632/19 залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва від 19 лютого 2020 року та постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 20 травня 2020 року, але частково задовольнив касаційну скаргу НБУ і змінив мотивувальну частину рішень попередніх інстанцій", — йдеться у повідомленні.


  Зазначається, що у серпні 2019 року Нацбанк не погодив кандидатури 5 членів наглядової ради Ощадбанку після того, як вони без конкурсу продовжили контракт голови правління банку Андрія Пишного.
  Тоді в НБУ заявили, що 5 членів, включно з нинішнім віце-прем’єром Олексієм Резніковим, не пройшли співбесіду.


  "Троє з них подали в суд на НБУ (крім Резнікова, позови подали Шевкі Аджунер та Дмитро Власов), стверджуючи, що перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова "влаштувала їм допит по рішенню про подовження повноважень Пишного", — пише FinClub.


  Резніков у позові звертав увагу на втручання Рожкової у процес перевірки його профпридатності.


  "Суд встановив, що 6 серпня 2019 року кваліфікаційна комісія НБУ провела тестування Олексія Резнікова, а 14 серпня — провела з ним співбесіду шляхом відео-конференції, "проте без здійснення фіксування даної співбесіди та результатів її обговорення членами комісії НБУ за допомогою відповідних технічних засобів або шляхом ведення відповідної стенограми, що було підтверджено представником відповідача", — йдеться у повідомленні.


  "На підставі "негативних результатів співбесіди" комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем НБУ 15 серпня відмовив Резнікову у погодженні на посаду члена наглядової ради Ощадбанку через "невідповідність вимогам щодо професійної придатності, встановленим законодавством для керівників банків".


  Верховний Суд послався на Кодекс адміністративного судочинства, в статті 2 якого зазначено, що у справах щодо оскаржень рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті такі рішення, в тому числі, добросовісно (підпункт 5 пункту 2) та розсудливо (підпункт 6 пункту 2). Верховний Суд погодився із судами попередніх інстанцій, що дії НБУ такими не були, а тому рішення НБУ не може вважатися правомірним", — зазначає видання.


  Нагадаємо:


  Аджунер програв НБУ в апеляційному суді, а Власов — виграв.


  Касації по цим справам Верховний Суд ще не розглянув.

  Читайте детальніше у статті: НБУ та Ощадбанк в клінчі. Чому Нацбанк забракував наглядову раду банку  Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2021/01/20/670183/”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.