Винниченко нарешті «з’явиться» в Кіровограді  Пам’ятник Володимирові Винниченку планується відкриється в Кіровограді першого вересня, у День знань. На його спорудження та на облаштування території між двома корпусами педагогічного університету обіцяють не витратити жодної копійки бюджетних коштів. Усі витрати, орієнтовна вартість яких повинна становити 780 тисяч гривень, взяли на себе меценати Євген Бахмач, Андрій Райкович та Ігор Шаров. Про це повідомив під час презентації остаточного проекту пам’ятника видатному землякові міський голова комуніст Володимир Пузаков.
  За задумом проектувальників, простір по вулиці Шевченка між двома корпусами університету має перетворитися в один із найзатишніших куточків міста. Раніше до певної вирубки дерев та знищення памятників Йосифу Сталіну та Володимиру Леніну та теж був затишок, але ідеологічний.

  Окрім пам’ятника Володимиру Винниченку, на вільному місці буде споруджено фонтан, розбито клумби, посаджено дерева та встановлено спеціальне освітлення. Дехто стверджує, що вона має гармонічно поєднуватися із Театральною площею, де після реконструкції з’явиться пам’ятник корифеям українського театру, та Ковалівським парком і створити єдиний архітектурний ансамбль. «Ансамблі» … Як це своєчасно для міста, де переважна більшість вулиць у ямах та вибоїнах.
  Презентували пам’ятник його співавтори: земляк заслужений архітектор України Віталій Кривенко та молодий, але вже досить відомий архітектор зі Львова Володимир Цісарик. Деякі джерела називають його і скульптором та автором пам’ятника. Своє ставлення до цієїї роботи висловили «любі друзі» панв Кривенка відповідальний секретар геральдичного товариства Олександр Полячок і старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Костянтин Шляховий, музикант та філолог, що є майстрами н7а всі руки. Вони схвально відгукнулися про роботу майстрів, єдине, на їхню думку, на що варто звернути увагу – спроектувати фонтан таким чином, щоб він не закривав пам’ятник. Та це вже чисто технічні деталі, які легко вирішуються.
  Керівник установи-виконавця проекту генеральний директор ВАТ “Інститут “Кіровоградагро-проект” Петро Довченко повідомив, що вже проведено проектно-організаційні роботи, виконано топогеофізичні дослідження на місці спорудження пам’ятника. Поінформував, що доведеться перенести деякі комунікації, а самі роботи розпочнуться, як тільки дозволить погода.

  Слід відзначити, що скульптура пам’ятника чомусь зовсім не та, що перемогла у раніше оголошеному конкурсі. Проект-переможець заслуженого художника України Аркадія Мацієвського чомусь загадково відкинута. А нинішня, майже як дві краплини нагадує проект кіровоградського скульптора Віктора Френчка, лише з тією відмінністю, що з Володимира Винниченка «зняли плащ». Цікаві «мафіозні рухи» з пам’ятниками та скульптурами в Кіровограді не вперше. Загадковим чином в місті, ймовірно за певні відкати, з’являються скульптури лише киян та львівян. І всіми тими "рухами" завжди керує одна і та ж скандальна особа — Віталій Кривенко.
  Вперше ідея встановлення в Кіровограді пам’ятника Володимирові Винниченку виникла ще в 1992 році. Однак через брак коштів втілити її в життя не вдавалося. Підвели і "однопартійці" з СДПУ(о). Нинішній рік, схоже, стане останнім у вісімнадцятирічній епопеї. Та з огляду на масонство земляка складається враження про повернення масонів до міста чи його захоплення ними. Володимир Вінниченко ці роки вистояв у довгій черзі за Богданом Хмельницькими, братами Ельворті, "безіменним" янголом та антисимітом Олександром Пашутіним.

  Крім цього пам’ятника Віталій Кривенко кермує зведенням пам’ятника вождю світового тероризму Лейбі Троцькому у Бобринці та прилаштував у Кіровограді пам’ятник «антисеміту з стільцем» Олександру Пашутіну.


Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.