Капітан Норду, який знайшовся у Криму, не перетинав кордон - Прикордонна служба

  кадр відео НТВ

  Володимир Горбенко

  кадр відео НТВ


  Спікер Держприкордонслужби України Олег Слободян заявив, що капітан затриманого українськими прикордонниками сейнера Норд Володимир Горбенко офіційно не перетинав українсько-російський державний кордон, так само як і адміністративний кордон з окупованим РФ Кримом.

  "Можна вже зараз стверджувати офіційно: ні на контрольованій ділянці адмінкордону з Росією, ні на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом цей громадянин не перетинав кордон", — сказав Слободян у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

  Раніше Горбенко, який не виходив на зв’язок з адвокатами з кінця січня 2019 року, заявив, що повернувся в окупований Росією Крим. За його словами, у нього "не було ніяких обмежень на повернення додому". Він стверджує, що "перетнув кордон за паспортом Росії". При цьому капітан не назвав пункт пропуску, через який виїхав до Криму.

  25 березня 2018 року Держприкордонслужба України затримала сейнер Норд (порт приписки — Керч) з 10 членами екіпажу на борту.
  Капітану судна Горбенку інкримінують ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду / виїзду на окуповану територію України з метою завдання шкоди інтересам країни). Пізніше капітана повідомили про підозру у вчиненні ще одного злочину — за ст.249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним добувним промислом).

  Херсонський міський суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. На час досудового слідства Горбенко перебував у родичів в Мелітополі Запорізької області. 19 червня Херсонський міський суд відмовив у продовженні зобов’язання для Горбенко не відвідувати територію Криму.

  4 лютого Облікові дані Горбенка з’явилися в розділі "зниклі громадяни" на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

  Згідно з опублікованою інформацією, Горбенка розшукує Мелітопольський відділок поліції. Датою зникнення вказано 26 січня 2019 року, місцем зникнення — Мелітополь.


  Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/kapitan-nordu-yakiy-znayshovsya-u-krimu-ne-peretinav-kordon-prikordonna-sluzhba-50005590.html”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.