Друга життя: 5 літаків, перетворених у ресторани

  По всьому світу існують ресторани, розташовані в салонах непотрібних літаків. І це — не просто заклади харчування, а справжні пам’ятки. Розповідаємо про 5 найцікавіших.

  The Airplane Restaurant, КолорадоСпрінгс(США)

  У фюзеляжі цього величезного танкера Boeing KC-97 1953 року, прикрашеного емблемою військово-повітряних сил США, 42 пасажири тепер можуть отримати уявлення про історію авіації, насолоджуючись морепродуктами або сендвічами. Власники відкрили ресторан-літак ще в 2002 році, що зробило їх першовідкривачами такого формату в Америці.

  The Restaurant Airplane

  Фото: CNN

  Експрес-інформація по країні

  Земля знаходиться на третьому місці по віддаленості від Сонця і на п’ятому серед усіх планет Сонячної системи за розміром.

  Вік – 4,54 млрд років

  Середній радіус – 6 378,2 км

  Середня окружність – 40 030,2 км

  Площа – 510 072 млн км2 (29,1% суші і 70,9% води)

  Кількість материків – 6: Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Австралія і Антарктида

  Кількість океанів – 4: Атлантичний, Тихий, Індійський, Північний Льодовитий

  Населення – 7,3 млрд чол. (50,4% чоловіків і 49,6% жінок)

  Найбільш густо населені держави: Монако (18 678 осіб/км2), Сінгапур (7607 осіб/км2) та Ватикан (1914 осіб/км2)

  Кількість країн: всього 252, незалежних 195

  Кількість мов у світі – близько 6 000

  Кількість офіційних мов – 95; найпоширеніші: англійська (56 країн), французька (29 країн) і арабська (24 країни)

  Кількість національностей – близько 2 000

  Кліматичні пояси: екваторіальний, тропічний, помірний, арктичний (основні) + субекваторіальний, субтропічний і субарктичний (перехідні)

  Щоб гарантувати собі місце в літаку, його потрібно бронювати заздалегідь. Однак, гості також можуть розміститися в «термінальній» зоні ресторану. Тут міститься багато пам’ятних речей зі сфери авіації.

  Casablanca Adda, Ludhiana (Індія)

  У той час як у більшості ресторанів-літаків намагаються зберегти оригінальний інтер’єр, в Casablanca Adda прагнуть до повної розкоші. Фюзеляж цього «відставного» Airbus 320 авіакомпанії Air India перетворили на вишуканий заклад з переважанням вегетаріанських страв у меню.

  Casablanca Adda

  Фото: CNN

  Натхненний Maharaja Express, самим розкішним індійським поїздом, Casablanca Adda став першим у своєму роді в південноазіатських країнах.

  El Avión, Мануель Антоніо (Коста-Ріка)

  El Avión

  Фото: CNN

  У ресторані-барі El Avión подають одночасно вечерю і урок історії. Заклад розмістився в переобладнаному салоні Fairchild C-123 посеред костариканських джунглів. Задіяний у великому скандальній справі Іран-контра, літак був підстрілений над Нікарагуа в 1986 році. Згодом про нього забули до 2000 року, поки Fairchild не був реконструйований і перевезений в його нинішнє місцезнаходження в Коста-Ріку.

  Mcdonald’s, Таупо (Нова Зеландія)

  Одна з найкрутіших пам’яток в Таупо — Макдональдс, хоча ми сумніваємося, що відвідувачі стікаються сюди за їжею. Ресторан — це виведений з експлуатації Douglas DC-3, тепер забарвлений в сріблястий колір з червоною гоночної смугою і знаменитим шрифтом mcdonald’s.

  Mcdonald’s

  Фото: CNN

  Як колишній літак авіакомпанії South Pacific Airlines він літав у небі в 60-х роках і знайшов нове життя в 90-х, коли був переобладнаний в кафе для 20 пасажирів.

  Steaks on a Plane, Болтон(Великобританія)

  Steaks on a plane

  The Bolton News

  Ресторан-літак розмістився в безкрилої передній частині збитого Boeing 737. Ресторан не вражає ні місцезнаходження, ні обробкою, але в його полістирольному корпусі все ще є щось чарівне. Ви можете навіть замовити їжу на винос з люка у фюзеляжі.

  За матеріалами CNN

  Читайте також:

  Куди діваються старі літаки?


  Джерело статті: “http://povin.com.ua/200511-15-05.html”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.