Дідові пора відпочити: соцмережі бурхливо обговорюють заяву Філарета про незгоду з Томосом

  Патріарх Філарет розповів про пункти Томосу, з якими він категорично не згоден, а в мережі користувачів розлютило його висловлювання.

  Про це повідомляють УНН.

  Патріарх Філарет озвучив три умови, якими він незадоволений. Першим з них стало те, що Томос, за його словами, створено лише для українців, які проживають в країні.  "Якщо Українська православна церква, то це означає, що всі українці, які живуть на території України або в еміграції — в Європі, Америці, Канаді, Австралії, Латинській Америці, які входять в Київський патріархат, — то вони є нашою паствою, нашої частиною . а Томос нам говорить: "Ні, ці українці, які вам належали, тепер належать не вам, а належать тепер Константинопольського патріархату", — заявив Філарет.

  Другим пунктом Філарет назвав, позбавлення права варити миро.

  "У Томосі сказано, що ми не маємо права варити миро. (Миро — спеціально приготовлене і освячене ароматичне масло, яке використовується в таїнстві Миропомазання. Правом приготування світу володіє тільки глава автокефальної церкви — ред.). Миро — це святиня, без якої не відбувається таїнство миропомазання. Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, то значить, ми залежні ", — розповів Філарет.

  Також, за його словами, якщо виникають конфліктні ситуації в українській православній церкві, то їх дозволяє Константинопольський патріархат.

  "Три пункту, які відбирають у нас права автокефальної церкви. За назвою ми — автокефальна, а на ділі ми залежимо від Константинопольського патріархату церква. Так само, як Українська православна церква Московського патріархату має незалежність в управлінні, але входить до складу Московського патріархату", — зазначив Філарет.

  Крім того, він підкреслив, що на Соборі текст Томосу вони не знали.

  "Дізналися вже після об’єднання. Якби ми знали зміст цього Томосу, то ми не погодилися б на такий Томос", — сказав Філарет.

  Однак, він зазначив, що відмовлятися від Томосу не буде, але виконувати ці три умови, також не планує.

  В інтернеті користувачі не погодилися з його словами і навіть засудили їх.


  Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2019-05-24/dedu-pora-otdohnut-socseti-burno-obsuzhdayut-zayavlenie-filareta-o-nesoglasii-s-tomosom/163722”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.