Реабілітація через творчість: АТОвці з Вінниччини зіграють ролі у виставі «Сто тисяч»


  Учасники АТО, волонтери та члени їх родин зіграють ролі у виставі «Сто тисяч» за п’єсою Карпенка-Карого. Творчий проект ініціював Барський міський художній аматорський театр спільно з Барською міською радою, маючи на меті реабілітацію військовослужбовців через мистецтво. Про це повідомили під час сьогоднішньої прес-конференції, повідомляє кореспондентка Vlasno.info.

  – Барський міський художній аматорський театр працює на громадських засадах. Грають у ньому актори-аматори за покликом душі. Деякі з них взагалі не мають досвіду, але вони все життя мріяли виступати на сцені. Так, у нас виникла ідея реабілітовувати військовослужбовців, адже серед них багато творчих та талановитих людей, які можуть стати справжніми зірками. Нашу ініціативу підтримав Український культурний фонд(УКФ). Загальний бюджет проекту складає 337 тисяч гривень, – повідомив керівник проекту Роман Григор’єв.

  sto-tysiach-2

  Наразі триває кастинг. З девяти персонажів на ролі відібрали четверо осіб. З акторами працюватимуть фаховий режисер-постановник Ірина Дєдова та психолог проекту, психотерапевт Людмила Черкас. Прем’єра вистави відбудеться на Вінниччині у вересні, а потім вирушить у гастрольну подорож Україною.

  – Ми запланували прем’єру вистави на вересень. Вона відбудеться у Барі, після чого ми вирушимо у гастрольну подорож: відвідаємо Вінницю, Маріуполь, Слов’янськ, Сєвєродонецьк та смт Косів. Таким чином ми проведемо культурну лінію між Заходом та Сходом, – зазначив Роман Володимирович.

  Режисер-постановник Ірина Дєдова розповіла про творчу складову проекту:

  – Проаналізувавши спільноту АТОвців ми з’ясували, що вони мало включені в мистецьке життя нашої громади. Ось чому ми вирішили ініціювати проект, який матиме на меті реабілітацію військовослужбовців. Для постановки ми обрали твір Карпенка-Карого «Сто тисяч». Ця історія про землю, за яку постійно боролись українці. Це комедія, але в ній є багато глибоких та трагічних елементів.

  sto-tysiach-1

  Керівники проекту закликали АТОвців не боятись прийти на кастинг. Адже одна із доктрин театру – мистецтво відкрите для всіх. Крім цього, списки кастингів залишаються закритими.

  У свою чергу голова організації «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» Анатолій Слівінський зазначив, що спілка опікується реабілітацією АТОвців та допомагатиме у організації проекту.

  – Найважливіше для хлопців, які повернулись з війни – це духовна реабілітація. Лікарі можуть покращити фізичний стан, але тільки творчість відволікає від негативних думок. Тому наша спілка всіляко допомагатиме з організацією проекту, – повідомив Анатолій Слівінський.

  sto-tysiach-3

  У Барській ОТГ це вже другий творчий проект, який отримав фінансову підтримку від Українського культурного фонду. Минулоріч Барська міська рада отримала 202 тисяч гривень від УКФ на відродження традицій Барської кераміки. В ході реалізації проекту було проведено науково-практичний семінар, гончарний пленер в рамках міжнародного фестивалю «AppleBаr», експедицію з пошуку зразків Барської кераміки та видано тематичний буклет.

  sto-tysiach-5

  – Однозначно цей проект допоможе військовослужбовцям покращити адаптаційні можливості і краще соціалізуватись після повернення з місця бойових дій. У 1921 році американський психіатр Якоб Морена започаткував метод групової психотерапії, який називається психодрама. Він показав досить хороші результати у людей, які мають невротичні адаптаційні проблеми. Практично кожен військовослужбовець, який повертається із зони АТО, на жаль, має посттравматичний стресовий розлад. Адаптуватися у короткий проміжок часу не вдається, – зазначила психолог проекту Людмила Черкас. – Я вважаю, що будь-який реабілітаційний метод є виправданим, а терапія мистецтвом займає ведуче місце. Оскільки вона гуманним методом дає можливість креативно мислити та пристосовуватись до вимог сучасного суспільства.

  sto-tysiach-4

  За словами режисера-постановника Ірини Дєдової, найважче знайти актора на головну роль – Герасима Никодимовича Калитки. Вікові рамки є приблизними, а роль Невідомого, один з другорядних персонажів, може виконувати як чоловік, так і жінка.

  Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписутесь на наш Telegram.

  Фото: Марія Маліновська


  Джерело статті: “http://vlasno.info/suspilstvo/dopomoga/sotsialni-proekti/item/30665-reabilitatsiia-cherez-tvorchist-atov”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.