Українці отримують роботу за кордоном, погоджуючись на гірші умови, ніж для місцевих – Лібанова

  За словами директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елли Лібанової, українці погоджуються на гірші умови і оплату праці за кордоном, ніж місцеві, що призводить до невдоволення локального населення, повідомляє "5 канал".

  "Вони бачать – приїхали мігранти, а ми не можемо знайти собі роботу, а вони знаходять. Мігранти знаходять, тому що погоджуються на нижчу зарплату, на гірші умови праці і безумовно це впливає на конкурентоспроможність робочої сили", – заявила Лібанова.

  При цьому, за словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойникова, найвищий попит на робочу силу нині спостерігається в Чехії, де зареєстрована рекордно – близько 80% – українців, що працюють нелегально.

  Новини
  Дефіцит кадрів в Україні: експерти розповіли, як зменшити трудову міграцію

  "Дуже високий попит на робочі руки в Чехії, тому роботодавці йдуть на те, щоб працевлаштовувати українців навіть нелегально. Рівень заробітних плат в Чехії десь відсотків на 15-20 вище, ніж в Польщі, а українці хочуть заробляти якомога більше грошей за обмежений період часу, коли вони знаходяться за кордоном. І як то кажуть, попит знаходить пропозицію", – заявив Воскобойніков.

  При цьому, як вказує телеканал, недавній випадок, коли нелегально працюючого українця власниця виробництва в Польщі вивезла вмирати, став показовим у ставленні до працівників нелегалів. Крім того, вказується, що за порушення трудових умов в Польщі передбачений штраф в розмірі 30 тисяч злотих (близько 1100 євро, – Ред.) для роботодавця і до 5 тисяч – для самого нелегального працівника.

  Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся  Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/ukraintsi-otrimuyut-robotu-za-kordonom-pogodzhuyuchis-na-girshi-umovi-nizh-dlya-mistsevih-libanova.htm”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.