Хіти тижня. "У чужий монастир зі своїм статутом": Ізраїль заскочений рішенням Зеленського відмовитись від відвідин форуму пам’яті жертв Голокосту під благородним приводом

  Раніше президенту України відмовили у виступі на цьому заході, що вдома розцінили як поразку вітчизняної дипломатії. З цього ж приводу вищі посадові особи кількох країн відмовились особисто брати участь у форумі

  В Ізраїльському меморіальному центрі Яд Вашем заявили, що засмучені рішенням президента України Володимира Зеленського та української делегації передати свої місця на форумі пам’яті Голокосту тим, хто пережив його, повідомляють з посиланням на The Times of Israel.

  “Президенту пояснили, що ми дали згоду на присутність тих, хто вижив, хто звернувся до нас в останні дні. Тому його рішення спантеличує, і шкода, що він робить такий крок стосовно заходу під назвою “Пам’ятай про Голокост для боротьби з антисемітизмом””, – йдеться в повідомленні Яд Вашем.

  Наголошується, що минулого тижня ізраїльське радіо Army Radio повідомило, що тільки 30 з 800 місць на форумі зарезервовані для людей, які пережили Голокост. Сьогодні, 23 січня, представник Яду Вашем Сімм Аллен заявив, що очікується близько 100 жертв трагедії.

  У меморіальному центрі пояснили, що форум пам’яті не є публічним заходом, а швидше зборами глав держав і урядів різних країн світу. Тим паче, що в Ізраїлі проживає близько 100 тис. людей, які вижили під час Голокосту, тому запросити навіть частину з них – це нереально.

  Також ізраїльське ЗМІ пише, що на вихідних Зеленський заявляв про свій намір відвідати форум. Він сказав, що повинен був би виступити на заході, оскільки кожен четвертий єврей, загиблий в Голокості, був українцем.

  Відомо, що на форум вже прибули щонайменше 47 світових лідерів або високопоставлених дипломатів, серед них 26 президентів і чотири королі – з Іспанії, Голландії, Бельгії і Люксембургу. На сторінці Яд Вашем у "Фейсбуці" йде онлайн-трансляції заходу.

  Раніше Володимир Зеленський заявив, що українська делегація поступилася своїми місцями на Міжнародному форумі пам’яті жертв Голокосту в Ізраїлі людям, які пережили цю трагедію. За його словами, це пов’язано з тим, що через величезний інтерес до заходу на нього не можуть потрапити ті, що вижили в трагедії. Складається враження, що таке неочікуване рішення стало наслідком , котрому відводили роль "цвяху" цього форуму.



  Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/khity-tyzhnia-u-chuzhyi-monastyr-zi-svoim-statutom-izrail-zaskochenyi-rishenniam-zelenskoho-vidmovytys-vid-vidvidyn-forumu-pamiati-zhertv-holokostu-pid-blahorodnym-pryvodom-312921.html”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.